Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

www.schwarzenegger.cz

 AKTUALITY

 FOTOGALERIE

 WALLPAPERS

 SOUNDTRACK

 TRAILERY

 TVŮRCI

 TRŽBY

 PŘÍBĚH

 RECENZE

 PLAKÁTY

 PREMIÉRY

 KALENDÁŘ

 VIDEOHRA

 DVD

 TERMINÁTOR

 TERMINÁTOR 2

 T2-3D

 DISKUZNÍ KLUB

 ODKAZY

TVŮRCI

 

Arnold SchwarzeneggerARNOLD SCHWARZENEGGER (Terminátor)

Je jedním z komerčně nejúspěšnějších umělců v dějinách zábavního průmyslu. Kromě herecké kariéry má za sebou také několik režisérských a produkčních zkušeností. Schwarzenegger se od svých patnácti let věnoval kulturistice. V různých soutěžích posbíral celkem 13 světových titulů včetně Mr. Universe, Mr. Olympia a Mr. World. V roce 1970 přišla první herecká příležitost a Schwarzenegger se objevil ve filmu Herkules v New Yorku. O několik let později získal jednu z hlavních rolí v komediálním dramatu Zůstaň hladový a za svůj herecký výkon v tomto filmu obdržel Zlatý glóbus jako herecký objev roku. V době natáčení celovečerního dokumentu Pumping Iron byl již hercem na plný úvazek. V roce 1982 přišel zásadní zlom v podobě filmu Barbar Conan, který se stal obrovským hitem a získal Schwarzeneggerovi spoustu oddaných fanoušků. Zanedlouho následovalo také jeho pokračování Ničitel Conan. Na obrovský úspěch Schwarzenegger navázal filmem Terminátor, díky němuž se stal symbolem akčního hrdiny, a pokračoval sérií veleúspěšných akčních snímků, mezi které patří Komando, Špinavá dohoda, Predátor, Běžící muž, Rudé horko nebo Total Recall. Poté předvedl svůj komediální potenciál ve filmovém hitu Ivana Reitmana Dvojčata, ve kterém si zahrál s Dannym DeVito, a okouzlil publikum v další komedii Junior, která mu přinesla druhou nominaci na Zlatý glóbus, tentokrát v kategorii nejlepší komediální herec. Návratem k akčnímu žánru pak byla role ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování. K dalším Schwarzeneggerovým filmům patří Policajt ze školky, Poslední akční hrdina, Pravdivé lži, Likvidátor, Batman a Robin, Konec světa, Šestý den a jeho zatím poslední akční film, Protiúder. Jako režisér se podílel na epizodě The Switch z populárního televizního seriálu Příběhy ze záhrobí a na televizním remake klasického filmu Vánoce v Connecticutu. Schwarzenegger se aktivně podílí na humanitární činnosti, související zejména s poskytováním možností sportovního vyžití pro mládež...


Kristanna LokenKRISTANNA LOKEN (T-X)

Herečka a modelka norského původu Kristanna Loken se narodila 8. října 1979. Svou modelingovou kariéru zahájila velmi brzy – již v 15 letech. Práce ji přivedla do USA, konkrétně do New Yorku, kde v současné době žije. Záhy se uplatnila i jako herečka. V nedávné době se objevila v několika nezávislých celovečerních filmech včetně Panic, Gangland a Academy Boyz. Má za sebou také spoustu epizodních rolí v televizních seriálech, mezi které patří Philly, Právo a pořádek nebo Just Shoot Me! Známou se stala zejména díky roli Sarah v seriálu D.C. a postavě Taji, kterou ztvárnila v populárním seriálu Mortal Kombat: Conquest. Kromě toho si zahrála v seriálech Unhappily Ever After, Pensacola: Zlatá křídla a Aliens in the Family.


Nick StahlNICK STAHL (John Connor)

Nick Stahl se narodil 5. prosince 1979 v Dallasu. Na stříbrném plátně se poprvé objevil ve filmu Muž bez tváře, ve kterém si zahrál s Melem Gibsonem. Od té doby tento 24letý herec obsadil role v několika úspěšných filmech včetně válečného dramatu Terrance Malicka Tenká červená linie, thrilleru Larryho Clarka Bully a dramatu In The Bedroom. Nedávno dokončil práce na filmu Bookies. Stahl se narodil v texaském městě Harlington a vyrostl v Dallasu. Ve svých čtyřech letech začal účinkovat v dětských divadelních hrách. Jeho první profesionální rolí byl Robert Fortier v televizním filmu Stranger at my Door, kterého si zahrál v deseti letech. Krátce poté si zahrál v dalším televizním filmu A Woman with Past. Roli mladého chlapce ve filmu Muž bez tváře získal v konkurzu, kde měl několik tisíc hereckých konkurentů. V roce 1994 si připsal na konto další televizní film Incident in a Small Town a Disneyho celovečerní fantasy western Machři. Kromě toho hrál také v dramatu Nejlepší máma a nezávislém filmu Eye of God, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance.


Claire DanesCLAIRE DANES (Kate Brewster)

Claire Danes se narodila 12. dubna 1979 v New Yorku. Od dětství studovala moderní tanec, navštěvovala herecké kursy a hrála na mimobrodwayských jevištích. Do středu zájmu se poprvé dostala díky televiznímu seriálu My So-Called Life (Tak tohle je můj život) ve kterém si zahrála patnáctiletou Angelu Chase. Za tuto roli získala Zlatý glóbus a nominaci na cenu Emmy. Nedávno si zahrála ve filmu Igby Goes Down režiséra Burra Steerse, ve kterém se objeví po boku Susan Sarandon, Jeffa Goldbluma, Ryana Phillippe a Kierana Culkina. Spolu s Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep a Allison Janney se objevila také v oscarovém dramatu Stephena Daldryho Hours, pojednávajícím o třech ženách z různých generací, které spojuje vášnivý obdiv k tvorbě Virginie Woolfové. Nedávno dokončila natáčení filmu Thomase Vinterberga It’s All About Love, ve kterém hraje s Joaquinem Phoenixem. Danes se dočkala nadšené reakce kritiky za svůj herecký výkon v remaku filmové verze románu Williama Shakespeara Romeo a Julie, ve kterém si zahrála s Leonardem DiCaprio. Uznání kritiků si vysloužila také za roli ve filmové adaptaci novely Louisy May Alcott Malé ženy. S Michelle Pfeiffer a Peterem Gallagherem si zahrála ve filmu Michaela Pressmana Nezvaný host, ve kterém ztvárnila postavu náctileté Rachel, která se snaží pochopit životní problémy svého otce. Mezi její další filmy patří Téměř bez šance, Co si ušít do výbavy, Bídníci, Vyvolávač deště, U-Turn, Parchanti nebo poldové?, Domů na svátky, Polská svatba a Má mě rád, nemá mě rád.


DAVID ANDREWS (Robert Brewster)

Režisér Jonathan Mostow si ho vybral pro roli Roberta Brewstera poté, co jej upoutal jeho herecký výkon v seriálu Ze Země na Měsíc, který Mostow režíroval. Během své kariéry Andrews pracoval pod taktovkami nejvyhlášenějších režisérů Hollywoodu: zahrál si v hororu Hannibal Ridleyho Scotta, westernu Wyatt Earp Lawrence Kasdana, akčním thrilleru Klub rváčů Davida Finchera a v dramatu Apollo 13 Rona Howarda, ve kterém se objevil po boku Toma Hankse. S ním se znovu setkal při natáčení seriálu Ze Země na Měsíc. S týmem, který stál v pozadí tohoto projektu, se pak opět sešel při natáčení seriálu Bratrstvo neohrožených. Andrews se stal známým zejména díky roli Sama Treadwella v dnes již kultovním filmu Cherry 2000. Kromě něj si zahrál také v hororu Graveyard Shift, thrilleru Teror, romantickém dramatu A Walk to Remeber a mnoha nezávislých filmech včetně Two Soldiers, The Waiter, Town Diary a The Chester Story. Andrews má na kontě také spoustu televizních filmů a seriálů včetně Monroeovi, Mann & Machine, The Antagonists, Pulaski (za tento film byl nominován na cenu CableACE), To dítě není moje, Sophie and the Moonhanger, Living a Lie a The Burning Bed. Jako hostující herec se objevil v televizních seriálech Odpočívej v pokoji, The Practice, Dotek anděla, Miami Vice a Just Shoot Me! Má za sebou také role v divadelních hrách Sweet Bird of Youth, End of the World Friday, The Heart Outright a Fool for Love.


JONATHAN MOSTOW (režie)

Před třemi lety zrežíroval film Ponorka U-571, na kterém se podílel také jako jeden ze scénáristů. Toto válečné drama s Matthewem McConaugheym a Harvey Keitelem se po dva týdny drželo na čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů a bylo nominováno na tři Oscary, z nichž jednoho získalo. Na stříbrném plátně Mostow debutoval v roce 1997 thrillerem Únos, který napsal i zrežíroval. Tentýž rok se podílel jako vedoucí výroby na filmu Davida Finchera Hra. V roce 1998 režíroval poslední epizodu miniseriálu z produkce HBO Ze Země na Měsíc, ve které si zahrál Tom Hanks. Seriál získal cenu Emmy. Mostow začal svou kariéru během studií na Harvardu, kde natočil mnoho dokumentů a krátkých filmů. O jeho tvorbu projevily zájem televizní stanice HBO, Showtime, Cineman nebo The Movie Channel. V roce 1991 natočil svůj první celovečerní film, televizní thriller Flight of the Black Angel, který mu vynesl nominaci na cenu Cable ACE.

S bývalým produkčním prezidentem společnosti Universal Pictures Halem Liebermanem Mostow založil společnost Mostow/Lieberman Productions, která se v současné době podílí na vzniku několika celovečerních filmů.


STAN WINSTON (make-up Terminátora, animatronické efekty)

Od dob Lona Chaneyho se ještě žádný člověk nepodílel na vzniku tolika nezapomenutelných filmových postav. Tento držitel několika Oscarů je předním světovým tvůrcem filmových postav a příšerek, pod jehož rukama se zrodilo několik projektů, které se staly milníky v dějinách filmové iluze. Winston uplatnil svůj jedinečný talent při natáčení filmů jako Terminátor, Vetřelci, Jurský park nebo Střihoruký Edward a za svou práci si odnesl celkem čtyři Oscary, přičemž na dalších šest byl nominován. Obdržel také ocenění od British Academy of Film and Television Arts, dvě ceny Emmy a mnoho dalších prestižních ocenění. Na Oscara byl poprvé nominován v roce 1981 za make-up, který propůjčoval robotický vzhled postavám filmu Heartbeeps. Další nominace mu pak vynesly filmy Vetřelci, Predátor, Střihoruký Edward, Terminátor 2: Den zúčtování, Jurský park, Batman se vrací, Ztracený svět a A.I. Umělá inteligence. Oscara získal za Vetřelce a Jurský park, make-up a vizuální efekty ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování mu pak přinesly dvě další ocenění. Za filmy Vetřelci a Terminátor 2: Den zúčtování pak získal také ceny BAFTA.

Winston se přestěhoval do Hollywoodu v roce 1969 s úmyslem stát se hercem. Zatímco čekal na svou příležitost, snažil se vyhnout běžné pracovní rutině kreativní prací na make-upu filmových postav. Brzy se stal zaměstnancem studia Disney a v roce 1972 získal svou první Emmy za práci na televizním filmu Gargoyles. V letech 1973 – 1979 byl pak na Emmy nominován ještě pětkrát. Jeho práce brzy prorazila také na stříbrné plátno a Winston se stal velmi vyhledávaným umělcem. V průběhu své kariéry spolupracoval s tak významnými herci, režiséry a producenty, jakými jsou například James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Joel Silver, Tim Burton, Tom Cruise nebo Steven Spielberg.

V poslední době se Winston podílel na velkofilmu Michaela Baye Pearl Harbor, třetím pokračování Jurského parku a filmu Stevena Spielberga A.I. Umělá inteligence. Winston pracoval také na televizním filmu Autobiography of Miss Jane Pittman a seriálu Kořeny. Kromě toho má na kontě několik populárních reklamních spotů. Úlohu režiséra si zkusil ve filmu Démon pomsty, za který získal cenu pro nejlepšího debutujícího režiséra na filmovém festivalu v Paříži. Zrežíroval také film The Adventures of a Gnome Named Gnorm a krátký hororový muzikál s Michaelem Jacksonem Ghosts. V současné době Winston vlastní produkční společnost, která v roce 2001 přišla se sérií televizních filmů Creature Features. Jeho Stan Winston Studio v Los Angeles i nadále boří hranice filmového make-upu a speciálních efektů. V devadesátých letech Winston založil společnost Digital Domain, zaměřenou na digitální filmové efekty. V roce 2001 pak vznikla také firma Stan Winston Creatures, která vyrábí hračky podle návrhů umělců z jeho losangeleského studia. V minulém roce se Winston dočkal vlastní hvězdy na hollywoodském Chodníku slávy a stal se tak jediným umělcem z oboru speciálních filmových efektů, který tohoto úspěchu dosáhnul.


JOHN BRANCATO a MICHAEL FERRIS (námět a scénář)

Tvoří již více než deset let úspěšné scénáristické duo. Společně pracovali mimo jiné na thrilleru Síť, ve kterém si zahrála hlavní roli Sandra Bullock, a filmu Davida Finchera Hra, který také koprodukovali. Jejich zatím posledním dokončeným projektem je televizní seriál The Others. Na jeho vzniku se podíleli jako tvůrci námětu a producenti. Podle jejich scénáře Catwomen má být brzy natočen film s Halle Berry v hlavní roli. Brancato s Ferrisem se v současné době připravují na další projekt, kterým bude remake klasického sci-fi ze 70. let Westworld. V hlavní roli filmu by se měl objevit Arnold Schwarzenegger.


TEDI SARAFIAN (námět)

Nedávno dokončil scénář k hrané verzi filmu Sinbad a v současné době pracuje na remaku sci-fi hororu Creature from the Black Lagoon. Sarafian v minulosti napsal a produkoval thriller Road Killers, je také autorem scénáře k filmové adaptaci kultovního komiksu Pancéřová holka. Podle jeho scénáře byl natočen také televizní film Přílivová vlna, který Sarafian produkoval.


DON BURGESS (kamera)

Byl nominován na Oscara a ocenění American Society of Cinematographers za práci na filmovém hitu Forrest Gump. S režisérem Robertem Zemeckisem a hercem Tomem Hanksem se znovu sešel při natáčení filmu The Polar Express, který je momentálně ve stádiu postprodukce. Za práci na dalším Zemeckisově režijním počinu, televizním filmu Odvážné příběhy, získal cenu CableACE Award. Do jeho obsáhlé filmografie patří komerční trhák Spiderman, film Roberta Zemeckise Trosečník, thriller Pod povrchem, sci-fi drama Kontakt a dále filmy Večernice, Zapomeň na Paříž, Sám doma a bohatý, Josh a S.A.M., Prachy, Slepá zuřivost a Raději zemřít. V poslední době natočil filmy Radio a 13 Going on 30.


JEFF MANN (hlavní výtvarník)

Jako hlavní výtvarník se podílel na filmech 60 sekund a Swordfish. Svůj talent uplatnil také při natáčení několika hudebních videoklipů a televizních reklam. Jeho prvním celovečerním filmem byl kontroverzní snímek Dominica Seny Kalifornie, na kterém pracoval jako art director.


NEIL TRAVIS (střih)

Získal v roce 1990 Oscara za práci na filmu Kevina Costnera Tanec s vlky. V nedávné době se podílel na filmech Smrtící epidemie, Jasné nebezpečí, Vysoká hra patriotů, Bopha, Na ostří nože, Druhá nebo první, Jako pavouk a Nejhorší obavy. Svou kariéru začal Travis filmy Marka Rydella Pobertové a Malí kovbojové. Mezi jeho další filmy patří Moll Flandersová, Podvedená, Bez východiska, Koktejl, Manažer, Napříč časem, Marie, Cujo a Čelisti 2. Kromě toho pracoval také na mnoha televizních filmech a seriálu Kořeny, za který získal cenu Emmy.


Hrají: Arnold Schwarzenegger (Terminator), Kristanna Loken (T-X), Nick Stahl (John Connor), Claire Danes (Kate Brewster), David Andrews (Robert Brewster), Mark Famiglietti (Scott Petersen), Earl Boen (Dr. Peter Silberman), Moira Harris (Betsy), Chopper Bernet (hlavní inženýr), Christopher Lawford (Chris Lawford), Carolyn Hennesy (bohatá žena), Jay Acovone (policista), Brian Sites (Bill Anderson), Alana Curry (jeho přítelkyně), Mark Hicks (detektiv Martinez), Kim Robillard (detektiv Edwards).


Režie: Jonathan Mostow

Scénář: John Brancato, Michael Ferris, Tedi Sarafian

Kamera: Don Burgess

Hudba: Marco Beltrami, Brad Fiedel (Terminator theme)

Produkce: Mario F. Kassar & Andrew G. Vajna

Distribuce v ČR: Falcon film. Premiéra 7. srpna 2003.


Credits: MARIO F. KASSAR and ANDREW G. VAJNA present a JONATHAN MOSTOW film an INTERMEDIA/IMF PRODUCTION in association with C2 PICTURES and MOSTOW/LIEBERMAN PRODUCTIONS ARNOLD SCHWARZENEGGER "TERMINATOR 3: RISE OF THE MACHINES" NICK STAHL CLAIRE DANES and KRISTANNA LOKEN. Executive Music Producer JOEL SILL. Music by MARCO BELTRAMI. Costume Designer APRIL FERRY. Special Visual Effects & Animation by INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC. Terminator Make-Up and Animatronic Effects by STAN WINSTON STUDIO. Edited by NEIL TRAVIS, A.C.E.  NICOLAS DE TOTH. Production Designer JEFF MAN. Director of Photography DON BURGESS, A.S.C.  Executive Producers MORITZ BORMAN GUY EAST NIGEL SINCLAIR GALE ANNE HURD. Produced by HAL LIEBERMAN  COLIN WILSTON  MARIO F. KASSAR ANDRES G. VAJNA  JOEL B. MICHAELS. Story by JOHN BRANCATO & MICHAEL FERRIS and TEDI SARAFIAN. Scenarplay by JOHN BRANCATO & MICHAEL FERRIS. Directed by JONATHAN MOSTOW. This film has been rated "R" by the Motion Picture Association of America for "violence and some language."


Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (Terminator 3: Rise of the Machines). Ochranné známky Terminator 3 a T3 jsou majetkem Intermedia & C-2 Pictures. Použité fotografie, texty, audiovizuální ukázky a další zde uveřejněné části mohou být zatíženy autorským právem. Realizace © 2003-2009 Lukáš Sýkora. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line